Тема.Поезіє,ти сила чарівна!
Мета :ознайомити дітей з поезією
весни;розвивати мислення,увагу,уяву,уміння підбирати риму до слів;працювати над
зв’язним
мовленням,умінням чітко висловлювати свою думку;виховувати любов до природи.
Обладнання :картинки зі словами-підказками,набір сюжетної аплікації,схема асоціативного куща.
Обладнання :картинки зі словами-підказками,набір сюжетної аплікації,схема асоціативного куща.
Хід заняття
І Організаційна частина.
1.Привітання.
Любі діти,добрий день!
Зичу праці і пісень,
А ще друзі вам бажаю,
Сил,натхнення на весь день!
1.Привітання.
Любі діти,добрий день!
Зичу праці і пісень,
А ще друзі вам бажаю,
Сил,натхнення на весь день!
-Сідайте!Мене
звати Христина Вікторівна і сьогодні я проведу у вас виховне заняття.
ІІ Основна частина.
1.Загадка
-Відгадайте,яка пора року завітіла в наш клас.
Все прокидається поволі,
Зі сну зимового встає,
Радіє гай,радіє поле,
Земля поталу воду п є.
Скресає і щезає крига,
Бурульки падають з дахів,
І вітерець прозорокрилий,
Додому заклика птахів. (Весна)
1.Загадка
-Відгадайте,яка пора року завітіла в наш клас.
Все прокидається поволі,
Зі сну зимового встає,
Радіє гай,радіє поле,
Земля поталу воду п є.
Скресає і щезає крига,
Бурульки падають з дахів,
І вітерець прозорокрилий,
Додому заклика птахів. (Весна)
-Хто
пробуджує все і всіх від сну? Яке ім я цієї чарівниці? (Весна)
-Весна принесла вам свій перший подарунок-Вербові котики.А ще весна принесла за вашу активність на занятті сонечко,хмаринки,квіти,пташки.В кінці нашого заняття ми складемо вірш весні і створимо аплікацію.
-Весна принесла вам свій перший подарунок-Вербові котики.А ще весна принесла за вашу активність на занятті сонечко,хмаринки,квіти,пташки.В кінці нашого заняття ми складемо вірш весні і створимо аплікацію.
2.Бесіда.
-Квітуча,багатоголоса українська весна!Що ж відбувається навесні навколо нас?
-Квітуча,багатоголоса українська весна!Що ж відбувається навесні навколо нас?
3.Асоціативний
кущ
-Наступним завданням від весни-підібрати слова,які б змальовували її красу (але слова мають відповідати на питання «яка?»)
-Наступним завданням від весни-підібрати слова,які б змальовували її красу (але слова мають відповідати на питання «яка?»)
красива
чарівна
зелена Весна
квітуча
тепла багата
4.Митці
про весну
-Весна-прекрасна пора року.Її неповторну красу зображують у своїх картинах художники,поети.
-А зараз послухайте як змалював красу весни Андрій Костецький у свому вірші «Прихід весни»
-Весна-прекрасна пора року.Її неповторну красу зображують у своїх картинах художники,поети.
-А зараз послухайте як змалював красу весни Андрій Костецький у свому вірші «Прихід весни»
Весна в усі
шпаринки рветься,
Згоріли клаптики снігів,
Веселе сонечко сміється,
І річка вийшла з берегів.
Згоріли клаптики снігів,
Веселе сонечко сміється,
І річка вийшла з берегів.
Не взнати стежечку знайому,
Там первоцвіт рясний зацвів,
Вертаються пташки додому,
До рідних місць,гаїв,садів.
І пахощі веселі
ллються,
Змінилося довкіл усе,
Струмочки весело сміються,
Весна іде,красу несе!
5.Аналіз вірша.
-Який настрій викликав у вас цей вірш? (веселий,радісний.)
-Що сказано про пташок у вірші? (повертаються додому,до рідних місць.)
-Що роблять струмочки? (струмочки весело сміються)
-Що ще сміється у вірші? (сонечко.)
6.Фізкультхвилинка
Прокидаються квітки,
Розпускають пелюстки.
Вітерець дихнув тихенько,
Пелюстки гойднув легенько.
Сутеніє,і квітки,
Закривають пелюстки.
Тихо засинають,голівки гойдають.
Змінилося довкіл усе,
Струмочки весело сміються,
Весна іде,красу несе!
5.Аналіз вірша.
-Який настрій викликав у вас цей вірш? (веселий,радісний.)
-Що сказано про пташок у вірші? (повертаються додому,до рідних місць.)
-Що роблять струмочки? (струмочки весело сміються)
-Що ще сміється у вірші? (сонечко.)
6.Фізкультхвилинка
Прокидаються квітки,
Розпускають пелюстки.
Вітерець дихнув тихенько,
Пелюстки гойднув легенько.
Сутеніє,і квітки,
Закривають пелюстки.
Тихо засинають,голівки гойдають.
7.Колективне
складання вірша.
-А зараз ми колективно складемо вірш про весну,добираючи останнє слово другого рядка у риму.Уважно слухайте.
-А зараз ми колективно складемо вірш про весну,добираючи останнє слово другого рядка у риму.Уважно слухайте.
Скажіть,яка
іде весна?
Чарівна,ніжна,осяйна.
І раді всі ліси і села,
Бо йде до нас весна весела.
Іде весна-і все радіє,
Вона серденька наше гріє.
І пташечка весну стрічає,
Веселу пісеньку співає.
Хоч де-не-де ще сніг лежить,
Та вже дзвінкий струмок біжить.
Веселе сонечко розквітло,
Весна летить прозора й світла.
Стає одразу білосніжна,
Як розквітає вишня ніжна.
Як прилетить зозуля сива,
То особливо вже красива.
Як не любити нам її,
Коли співають солов’ї,
Ви,діти,весну зустрічайте,
А ці слова запам’ятайте
Чарівна,ніжна,осяйна.
І раді всі ліси і села,
Бо йде до нас весна весела.
Іде весна-і все радіє,
Вона серденька наше гріє.
І пташечка весну стрічає,
Веселу пісеньку співає.
Хоч де-не-де ще сніг лежить,
Та вже дзвінкий струмок біжить.
Веселе сонечко розквітло,
Весна летить прозора й світла.
Стає одразу білосніжна,
Як розквітає вишня ніжна.
Як прилетить зозуля сива,
То особливо вже красива.
Як не любити нам її,
Коли співають солов’ї,
Ви,діти,весну зустрічайте,
А ці слова запам’ятайте
8.Гра
«Чемні долоньки».
-Послухайте словосполучення,якщо в них мова йде про весну-то ви плескайте в долоні,а якщо ні-мовчите.
Падає біленький сніг. -
Чути перший гуркіт грому. +
Опадає листя з дерев. -
В річках тепло ламає кригу. +
Пташки поспішають додому. +
-Послухайте словосполучення,якщо в них мова йде про весну-то ви плескайте в долоні,а якщо ні-мовчите.
Падає біленький сніг. -
Чути перший гуркіт грому. +
Опадає листя з дерев. -
В річках тепло ламає кригу. +
Пташки поспішають додому. +
9.Загадка.
-А зараз відгадайте загадку:
Він маленький,він біленький,
Має ніженьку тоненьку,
З ним легенько вітер грає,
Все гойдає,колихає.
Сповіщає рідний край.
Гей весна іде!Встрічай! (Підсніжник)
-А зараз відгадайте загадку:
Він маленький,він біленький,
Має ніженьку тоненьку,
З ним легенько вітер грає,
Все гойдає,колихає.
Сповіщає рідний край.
Гей весна іде!Встрічай! (Підсніжник)
10.Складання
вірша.
-Наступне завдання весни-скласти вірш-сценкан до відгадки за таким планом.
План до складання вірша
1.Підсніжник (що?)
2.Підсніжник (який?)
3.Підсніжник (що робить?)
-Наступне завдання весни-скласти вірш-сценкан до відгадки за таким планом.
План до складання вірша
1.Підсніжник (що?)
2.Підсніжник (який?)
3.Підсніжник (що робить?)
ІІІ Підсумок заняття.
Прийшла чарівниця-весна.І кожне слово про неї чарівне,з чарівною силою пробуджує,оживає все навкруги.На сьогоднішньому занятті ми показали чарівну силу слова.А тепер ті діти,яких весна нагородила своїми подарунками оформлять аплікацію «Весна іде»
-Чи вийшла наша аплікація чарівною,веселою?
-молодці!Ви добре попрацювали.А весна прийшла у ваш клас.
Прийшла чарівниця-весна.І кожне слово про неї чарівне,з чарівною силою пробуджує,оживає все навкруги.На сьогоднішньому занятті ми показали чарівну силу слова.А тепер ті діти,яких весна нагородила своїми подарунками оформлять аплікацію «Весна іде»
-Чи вийшла наша аплікація чарівною,веселою?
-молодці!Ви добре попрацювали.А весна прийшла у ваш клас.
Немає коментарів:
Дописати коментар